chaga-banner-mini-5

Sibiřská čaga pomoc při léčbě rakoviny

Co je rakovina – nekontrolovatelný růst zhoubných (maligních) buněk. Proces šíření metastáz v těle je způsoben roznesením maligních buněk do orgánů a tkání.

Jak zabránit rakovině a podpořit léčbu? – extrémně posílit imunitní systém.

Čaga je bohatým zdrojem β-(1, 3)-D-glukanů, specifických polysacharidů, které jsou podstatou fungování imunitního systému.

Tyto polysacharidy mají silné imunitní vyrovnávací vlastnosti, jsou modifikátory biologické reakce (BRM) a pomáhají lidskému tělu adaptovat se na různé nepříznivé podmínky prostředí. Neutočí na rakovinné buňky přímo, ale aktivují imunitní systémy organismu. Zvyšují aktivitu protinádorových buněk a zabraňují růstu vlastního nádoru.

Nejlepší způsob, jak bojovat proti rakovině a stárnutí je udržovat naše buňky zdravé a dobře živené!

Různé látky nalezené v sibiřské čaze disponují výraznými protirakovinovými a protitumorovými vlastnostmi. Sibiřská čaga se osvědčila jako vysoce účinná podpora při léčbě rakoviny, konkrétně při chemoterapii a ozařování. Pacient s nádorovým onemocněním musí mít silný imunitní systém. Jen tak může organismus sám, pomocí vlastních obranných mechanismů, zhoubný novotvar zahubit.

Výzkumy naznačují, že čaga má díky obsahu kyseliny betulinické a některých fytosterolů schopnost zabíjet rakovinné buňky přímo. Čaga má tedy jak nepřímé účinky(stimulací imunitního systému dokáže bojovat s rakovinnými buňkami), tak i přímé (aktivuje apoptózu, naprogramované odumírání buněk při vlastní léčbě bez poškození buněk zdravých). Úspěch je jistější, pokud je čaga podávána v prvních stadiích onemocnění, pokud je nemoc zjištěna včas a je možné zabránit metastázování rakovinných buněk. Nedokážeme si poradit se všemi pokročilými formami rakoviny, ale čaga dokáže zmírnit bolest, přidat komfort a zastavit nebo zpomalit rakovinný růst.

Jak čaga pomáhá při chemoterapii a další léčbě rakoviny?

  • Zastavuje rozšiřování rakovinných buněk – posilováním a vyživováním buněk zdravých.
  • Betulin čagy má výrazné účinky na ochranu jater, proto pomáhá detoxikovat poškození v důsledku chemoterapeutických chemikálií a záření.
  • Mimořádné antioxidační vlastnosti čagy dokáží velice rychle uzdravit silné oxidační poškození zdravé tkáně způsobené radioaktivní chemoterapií.
  • Melanin čagy dokáže vázat radioaktivní izotopy do méně toxických podob a umožňuje detoxikaci radioaktivních prvků.
  • Betaglukany poskytují terapeutickou podporu a zabraňují poškození jater a ledvin při užívání chemoterapeutických léčiv. Dokáží silně podpořit schopnost těla regenerovat červené krvinky při poškození kostní dřeně po chemoterapii a ozařování.

Ve státech jihovýchodní Asie se čaga kombinuje s klasickou léčbou nebo další alternativní léčbou, jako je TCM (tj. tradiční čínská medicína). Zaujímá přední postavení v oblasti alternativní medicíny.

Historie léčení rakoviny čagou

Je písemně doloženo: V odborné literatuře jsou nejstarší písemné zprávy o této houbě již v 16.století, kdy byla používána jako lék proti rakovinným nádorům. Domorodí obyvatelé severních oblastí Sibiře, kteří pili pravidelně čaj z této houby, nikdy neonemocněli rakovinou. Dožívali se vysokého věku.

Alexandr Solženicin: Své osobní zkušenosti s využitím čagy při úspěšné léčbě vlastního nádorového onemocnění zmiňuje i nositel Nobelovy ceny ruský spisovatel Alexandr Solženicin ve své knize „Rakovina“.

Na základě dlouholetých zkušeností se stala čaga středem vědeckého zájmu. Farmako-logické experimenty v letech 1950–1955 potvrdily, že výtažek z čagy v četných případech sta-bilizoval růst nádorů. V Rusku byl výtažek z čagy schválen Moskevskou lékařskou akademií již v roce 1955 k veřejnému užívání v rámci boje s rakovinou.

Chemoterapie a radioterapie

Sibiřská čaga se osvědčila jako vysoce účinná podpora při léčbě rakoviny, konkrétně při chemoterapii a ozařování. Protinádorová léčba v podobě radioterapie či chemoterapie je často provázena poškozením kostní dřeně, a tím i útlumem krvetvorby. Pacient je anemický, má nedostatek trombocytů i buněk imunitního systému, a tím je náchylným k infekcím.

Čaga obnovuje imunitní systém, který je vážně poškozen touto léčbou. Snižuje nežádoucí účinky terapie a zabraňuje poškození jater. Játra, mají v organismu rozhodující vliv na řízení imunity. Má pozitivní vliv na krvetvorbu a stimulaci kmenových buněk. Tím zlepšuje kvalitu života během léčení i po jeho ukončení.