Sibiřská čaga – vliv na kožní onemocnění
Vzhledem ke spojitosti mezi zažíváním a kožními problémy působí Chaga extrakt jako osvědčený podpůrný prostředek při léčbě lupénky, ekzémů, a jiných kožních onemocnění, včetně akné.
Melanin
Vrchní vrstva čagy obsahuje „ fungi – melanin“,(účinný antioxidační pigment, který dává houbě výrazné zbarvení), dodává živiny pokožce, očím a vlasům (omezuje padání vlasů, plešatost). Pomáhá obnovovat a zachovávat mladistvý vzhled. Zlepšuje hydrataci pokožky, pevnost, elasticitu a barvu pleti. Čaga obsahuje více melaninu než jiná známá potravina nebo bylina. Melanin udílí čaze její výrazné zbarvení a zbarvuje též pokožku člověka. Melanin je pigmentem životně důležitým. Aby se melanin v těle tvořil, musí mít tělo dostatečný přírodní zdroj tohoto pigmentu.
Ztráta pigmentu
V souvislosti s věkem, stresem, genetickými blokátory a výživou s nedostatečnou minerální hodnotou mohou být narušeny melaninové formace v pokožce, což způsobuje bílá místa a možná vede i k nedostatku barviva v kůži (projevuje se hlavně při stresu a může též souviset s viry).
Pokud máme výživový zdroj jakým je čaga, usnadňují se fyziologické funkce, které souvisí se zatížením těla během procesů melanogeneze (tvorbě melaninu). Je to nejlépe přijatelný zdroj melaninu pro výživu, obsahuje pigmenty podobné těm, které nalézáme v lidském těle. Melanin čagy má výrazné antioxidační a genoprotektivní účinky a tím se stává velmi populární proti stárnutí kůže. Také betaglukany obsažené v čaze mají silné regenerační účinky a schopnost omladit a uzdravit pokožku těla.Volné radikály, hromadící se v organismu během života, pleť výrazně poškozují a způsobují předčasné stárnutí buněk. Chaganela extrakt dokáže tento proces velmi výrazně eliminovat.